پانل گاز

پانل گاز

پانل گاز یا پنل رگلاتور (Regulator Control Panels ) به مجموعه ای از رگولاتور ها و شیرها گفته میشود که بر روی یک پانل استیل نصب میشوند و فشار گاز یک یا مجموعه ای از سیلندر ها را کنترل میکنند و کاهش میدهند. پانل گاز به دلیل ثابت بودن روی دیوار و عدم جابه جایی در هنگام تعویض سیلندر (به دلیل وجود شیلنگ قابل انعطاف یا فلکسیبل هوز) خطراتی که میتوانند جان کاربران را به خطر بیندازند به مقدار زیادی کاهش می دهد. همچنین به دلیل کاهش احتمال ضربه دیدن رگولاتور عمر آن طولانی تر می شود. پانل گاز از نظر مکانیزم تنظیم فشار به دو دسته تک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم میشوند.پنل های گاز برای صنایع ،نفت ، گاز ، پتروشیمی ، داروسازی و … مورد کاربرد می باشد . همچنین این پانل های تامین گاز با ساختارهای مختلف به دو نوع تک ورودی و دو ورودی تقسیم بندی می شوند .

پانل گاز

پانل گاز تک ورودی دارای یک ورودی گاز می باشد و می توان یک سیلندر یا مجموعه ای از سیلندرها را به آن متصل کرد. پانل های تک ورودی برای سیستم هایی که نیاز به جریان دائمی و تامین بدون وقفه گاز دارند، مناسب نیستند. از مزیت های این نوع پانل ها می توان به قیمت مناسب آن ها اشاره کرد.پانل گاز دو ورودی دارای دو ورودی گاز می باشد و می توان دو سیلندر یا دو مجموعه از سیلندرها را به آن متصل کرد. این نوع پانل ها برای سیستم هایی طراحی شده اند که نیاز به جریان دائمی گاز دارند، بدین صورت که همیشه یک سیلندر یا مجموعه ای از سیلندرهای پر بصورت پشتیبان به پانل متصل هستند، در صورت اتمام گاز در ورودی اول، سیلندر یا سیلندرهای پشتیبان به صورت اتوماتیک وارد خط می شوند، سپس بدون قطع گاز کاربر می تواند کپسول یا سیلندرهای به اتمام رسیده را تعویض کند.

پانل گاز

جنس بدنه: استنلس استیل، برنج با روکش کروم. ، حداکثر فشار ورودی: ۳۰۰bar یا ۴۳۵۰psi. ، محدوده فشار خروجی: ۰٫۱bar تا ۲۰۰bar. ، نوع اتصالات ورودی و خروجی: ۱/۴″ FNPT توپیچ.، حداکثر خلوص گاز: گرید ۵ (۹۹,۹۹۹%) یا گرید ۶ (۹۹,۹۹۹۹%).. پانل گاز با توجه به نیاز و خواسته مشتری ، مورد استفاده ، محل استفاده ، گاز ، رگولاتور ، اتصالات و کانکشن ، تک ورودی یا دو ورودی قابل ارایه می باشد .

 

Scroll to Top