تعمیر رگلاتور، تنظیم رگلاتور، عیب یابی رگلاتور

تعمیر رگلاتور

تعمیر رگلاتور گاز و عیب یابی رگولاتور گاز از جنس استیل و برنج، مهره رگولاتور ، تعمیر رگلاتور برای دیافراگم رگلاتور گاز، تعمیر رگلاتور برای دسته رگولاتور گاز از خدمات ویژه و فنی شرکت گاز سازان می باشد. تعمیر رگلاتور و اتصالات جانبی رگلاتور گاز شامل دیافراگم رگلاتور ، گیج رگلاتور گاز ، مهره رگلاتور می باشد که  کالای اصل و مناسب رگلاتور گاز مصرفی تحویل مشتری داده می شود .تمیز کردن رگلاتور گاز خاص ، رگلاتور گاز فشار بالا ، رگلاتور فلو بالا در گازسازان انجام می گیرد .رفع نشتی رگلاتور گاز با توجه به اهمیت امنیت و ایمنی در محیط کار از خدمات مورد نیاز صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد ، ذوب آهن ، پزشکی و ... می باشد . نشت یابی رگلاتور در مرحله اول در کارخانه توسط سازنده رگلاتور گاز و در مرحله دوم توسط کاربر و استفاده کننده رگلاتور گاز انجام می گیرد .

در خصوص رگلاتور گاز خاص و حساس باید مقدار نشتی گاز بسیار کم و ناچیز باشد و بعد از 33 سال استفاده از رگلاتور گاز برابر 1 سانتی متر مکعب باشد ، این نشتی رگلاتور با گاز هلیوم انجام می شود . بعد از نصب رگلاتور گاز در محل استفاده ، با آب و صابون تمامی اتصالات سیلندر گاز ، شیر ، کانکشن های ، گیج رگلاتور ، فلومتر ، مانومتر و فشارشکن آزمایش می شود . در برخی موارد در صورتی که نشتی مشاهده شد لازم است برای تعمیر رگلاتور از تامین کننده تجهیزات برای این کار کمک گرفته شود.

روش تعمیر مانومتر

تعمیر رگلاتور گاز و تعمیر مانومتر با توجه به نوع کاربرد و برند آن متفاوت میباشد. در برخی موارد رگلاتور گاز فقط از کالیبره خارج شده است و تنها نیاز به کالیبره شدن دارد.در برخی موارد با استفاده نادرست از رگلاتور گاز و یا اینکه اپراتور مانومتر را اشتباه بر سر سیلندر یا در بین خط متص می سازد باعث می شود رگلاتور خراب گردد . به طور مثال اگر ورودی و خروجی رگلاتور به اشتباه جابه جا متصل گردد ، فشار حدود 200 بار به خروجی رگلاتور وارد می شود و مانومتر گاز و گیج ها آسیب می بیند .

Scroll to Top