مخزن کرایوژنیک | مخزن کرایوجنیک | مخزن اکسیژن | ایزوتانک

مخزن کرایوژنیک

انواع مخزن کرایوژنیک مخزن حمل اکسیژن مایع ، مخزن کرایوژنیک حمل نیتروژن مایع ، مخزن کرایوژنیک حمل آرگون مایع، مخزن کرایوژنیک حمل هلیوم مایع،ایزوتانک، دوئر ، مخزن اکسیژن مایع ، مخزن نیتروژن مایع ، مخزن هلیوم مایع ، مخزن آرگون مایع فلاسک نیتروژن تحت سفارش مشتریان گرامی تأمین میگردد. در ادامه توضیح مختصری پیرامون مخزن کرایوژنیک و مخزن کرایوژنیک مخزن حمل مایع و ایزوتانک بیان خواهد شد.ایزوتانک و مخزن کرایوژنیک وسیله ای مناسب جهت ذخیره و جابجایی انواع مایعات و مواد شیمیایی در سایزهای مختلف از جمله کانتینرهای استاندارد ۲۰ فوت است.ایزو تانک و فلکسی تانک در سایزهای ۱۴ مترمکعب تا ۲۴ مترمکعب برای استفاده از حداکثر قابلیت جابجایی یک کانتینر از لحاظ چگالی نسبی مایعات موجود می باشد. نصب آسان و استفاده حداکثر از فضای کانتینر از ویژگیهای بارز ایزوتانک می باشد. از دیگر مزایای ایزوتانک، کاهش محسوس قیمت در زمینه بسته بندی ، ذخیره و حمل و نقل می باشد.علت این تفاوت را میتوان در ارزان بودن ایزو تانک و فلکسی تانک، جایگذاری آسان، بارگیری و تخلیه سریع و کامل مایعات جستجو نمود. فواید استفاده از ایزو تانک:ایزوتانک ساده، قابل اعتماد و باصرفه ،بارگیری وتخلیه سریع ،حد اکثر بهره برداری از فضا ، حفظ محیط زیست ،هزینه حمل پایین ،هزینه ذخیره سازی پائین. دوئر Dewar دوئر مخصوص نگهداری و حمل نیتروژن مایع و هلیوم مایع در ظرفیت های ۶ الی ۵۰ لیتر و ۱۸۰ لیتر بوده و قابلیت نگهداری تا دمای 297 درجه سانتیگراد را دارا میباشد.دوئر برای نگهداری میعانات گازی مورد استفاده قرار میگیرند.میعانات گازی بدلیل دمای بسیار پایین باید در مخزن کرایوجنیک دوئر نگهداری شوند و عدم ساخت آنها در کشور منجر به این شده است .گازسازان جهت ذخیره میعانات گازی از جمله آرگون مایع ، نیتروژن مایع ، اکسیژن مایع و هلیوم مایع مخازن دوئر مخصوص متناسب با دمای هر مایع را در ظرفیتها و فشارهای مختلف در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

ایزوتانک

ایزوتانک نوعی تانکر فولادی میباشد که برای حمل گازهای مایع ، مواد قابل اشتعال ، مواد خورنده، مواد شیمیایی و مواد سمی مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به نوع قاب دور ایزوتانک برای حمل ریلی و دریایی نیز مناسب است. از ایزوتانک برای حمل هلیوم مایع ، اکسیژن مایع ، آرگون مایع ، نیتروژن مایع استفاده میشود.

مخزن کرایوجنیک

مخزن کرایوجنیک ، جهت دخیره بسیاری از گازهای صنعتی و آزمایشگاهی همچون اکسیژن مایع LOX ، نیتروژن مایع LN2 ، آرگونمایع LAr ، هلیوم مایع LHe ، دی اکسید کربن CO2 بکار می روند تا مشتریان برای استفاده بیشتر از این گاز ها ، آنها را بصورت مایع در دمای برودتی در مخازن دخیره و برای مدت زمان بیشتر استفاده نمایند ، همچنین مخزن کرایوجنیک جهت حمل و نقل مایعات گازی نیز استفاده می شود .فشار و اندازه مخزن کرایوجنیک استاندارد می باشد که مطابق با الزامات اقتصادی و مقدار مصرف ، تولید و توزیع می شود .مخزن کرایوجنیک در رنج های ظرفیتی ۱ ، ۲ ، ۶ ، ۸ تنی الی ۴۵ تنی و فشار ۲٫۵ بار ، ۶ بار ، ۸ بار ، ۱۶ و ۳۲ و . قابل تهیه می باشند.مخزن کرایوژنیک به دو صورت افقی و عمودی می باشد.مشخصات کلی مخزن کرایوجنیک در ادامه آمده است. کلیه مخازن کرایوجنیک مطابق با استاندارد ISO 20421 & ISO 21009 Cryogenic vessels تولید شده و سازگار با اکسیژن مایع، نیتروژن مایع و آرگون مایع می ­باشند.سطح تمیز مخزن کرایوجنیک داخلی طبق استاندارد EN 12300 می­باشد. مخزن کرایوجنیک از ظرفیت ۶۰ تا ۶۶۰۰۰ لیتر موجود هستند. فشار داخل مخزن کرایوژنیک bar 3 بوده و مخازن پرفشار بصورت سفارشی تولید می­شوند. مخزن کرایوجنیک دوجداره بوده و مخزن درونی از فولاد ضد زنگ و مخزن بیرونی از فولاد کربن ساخته شده است. پیکربندی مخازن کرایوجنیک به شکل استوانه ای افقی است و قابیت تولید مخازن ایستاده سفارشی نیز وجود دارد. مخازن کرایوجنیک مجهز به شیر اطمینان، پرت تخلیه فشار بین دوجدار، شیر ورود و خروج مایع، شیر تخلیه گاز، گیج فشار و لودسل هستند. به منظور سهولت بازیابی خلا بر روی تمام مخازن کرایوژنیک شیر خلاء نصب شده است. شیرآلات تخلیه و شارژ مایع ویژه دمای کرایوجنیک هستند. کیفیت جوش مخازن کرایوجنک توسط تست غیر مخرب آزموده می شود. مخزن کرایوژنیک پیش از تحویل، تست هیدرواستاتیک می شوند.

فلاسک نیتروژن مایع

فلاسک به ظرفی گفته می شود که جهت نگهداری مایعات گازی همچون نیتروزن مایع در اندازه های متفاوت ۳ لیتری ،۵ لیتر ، ۱۰ لیتری و ۲۰ لیتری استفاده میشود که قابل شارژ مجدد برای مصرف کننده می باشد ، فلاسک همراه ملاقه مخصوص جهت سهولت کار برای مصرف کننده از نیتروژن مایع می باشد .جنس بدنه این نوع فلاسک عایق می باشند و موجب عدم انتقال حرارت به محیط می شود . برند های معتبر فلاسک: برند Cryotherm آلمانی. مزایای فلاسک نیتروژن: فلاسک نیتروژن نگهداری آسان با درپوش و طراحی بسیارعالی ، فلاسک نیتروژن مایع مجهز به لوله و گلویی مقاوم که موجب کاهش اتلاف مایع نیتروژن میشود ، فلاسک نیتروژن طراحی سیستم پیشرفته خلا شیمیایی برای حفظ خلا برتر ، فلاسک مقاومت عالی ، وزن سبک ، ساختار آلومنیومی سبک ، فلاسک مجهز به عایق بندی پیشرفته جهت حداکثر کارایی حرارتی.

Scroll to Top