فلومتر، فلومتر گاز

فلومتر

فلومتر تجهیزی است برای اندازه گیری مقدار مایع، گاز یا بخار عبوری استفاده می شود. بعضی از فلومتر ها مقدار جریان عبوری را بر حسب زمان می سنجند. مثلا 50 لیتر در هر دقیقه. برخی دیگر از انواع فلومترها مقدار مجموع جریان عبوری را محاسبه می کنند.

گازسازان واردکننده و تامین کننده فرومتر مخصوص اکسیژن با گارانتی و خدمات پس از فروش و نیز فلومتر های استنلس استیل برای گاز های خورنده با برند ایتالیایی می باشد .سایزفلومتر ها 1/4 اینچ و 1/2 اینچ می باشد و رنج متفاوتی از فلو را برای شما می تواند تامین نماید . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید .

انواع مس فلو کنترلر، Mass Flow Controller،MFC، فلو کنترلر جرمی،فلومتر جرمی، دبی سنج جرمی، جریان سنج جرمی، کنترلر جریان جرمی، کنترلر جریان گاز، کنترلر جرمی جریان، کنترلر دبی جرمی، کنترل کننده جریان جرمی، کنترل کننده جرمی جریان، کنترل کننده دبی جرمی، کنترل کننده شدت جریان جرمی، کنترلر شدت جریان جرمی، فلومتر الکترومغناطیسی، سنسور الکترومغناطیسی، فلومتر ورتکس، فلومتر اختلاف فشاری، فلومتر التراسونیک، فلومتر کوریولیس، فلومتر حرارتی، فلومتر توربینی، فلومتر روتاری، فلوسوئیچ، ترانسمیتر از برندهای معتبر اروپائی و آمریکائی از جمله اندرس هاوزر سوئیس، BROOKS , Bronkhorst، sevenstar، ALICAT ، KROHNE، HORIBA STEC، Mykrolis، CKD، TYLAN UNIT 8160، CELERITY، ROSEMOUNT، رزمنت آمریکا ، E+H و Endress Hauser می باشد.

برای اندازه گیری فلوی عبوری از مایعات و گازها ، از تجهیزی به نام فلومتراستفاده می شود. فلومتر شامل سه بخش اصلی سنسور، مبدل و فرستنده سیگنال به شرح زیر است:

سنسور: سنسور بخشی از دستگاه است که مستقیماً با سیال در ارتباط است و به آن Flow Element یا به اختصارFE  میگویند.

مبدل: مبدل فلوی عبوری از ابزار اولیه را به یک سیگنال الکتریکی و یا تغییر مکانیکی قابل اندازه‌ گیری تبدیل می‌کند .

فرستنده‌ ی سیگنال: این بخش سیگنالی متناسب با سیستم کنترل، تولید و به سیستم ارسال می‌کند.

فلومتر گاز

فلومترالکترومغناطیسی Electromagnetic Flow meter

فلومتر ورتکس VortexFlow meter

مس فلو کنترلر MFC

قلومتر آلتراسونیک UltrasonicFlow meter

فلومتر اختلاف فشار Differential Flow meter

فلو سوئیچ Flow switch

فلومتر کوریولیس Coriolis Flow meter

ترانسمیتر یا انتقال دهنده Transmitte

فلومتر چیست ؟

فلومتر که با نام های دبی سنج و  جریان سنج نیز شناخته میشوند ، دستگاهی است که برای اندازه‌ گیری سرعت جریان یا کمیت گاز یا مایع حرکت می‌کند . کاربردهای فلومتر یا جریان سنج بسیار متنوع هستند و هر موقعیت دارای محدودیت‌های خاص و الزامات مخصوص به خود را دارند . فلومتر یا دبی سنج برای ارایه نظارت دقیق و  یا کنترل جریان استفاده می‌شود. اونواع مختلف فلومتر شامل  : فلومتر جرمی , فلومتر توربینی , فلو سوئیچ , فلومتر اورفیس پلیت , مس فلومتر روتامتر , فلومتر ورتکس , فلومتر التراسونیک , فلومتر الکترو مگنتیک , فلومتر مغناطیسی , فلومتر آب یا فلومتر مایعات , فلومتر گاز یا فلومتر هوا , فلومتر اریفیس پلیت , فلومتر روتاری ,  فلومتر آلتراسونیک  , فلومتر نازل  , فلومتر ترمال مس , فلومتر ونتوری , فلومتر کوریولیس ,  فلومتر پیتوت تیوب .
فلومتر از دو قسمت اولیه ترنسدیوسر و ترانسمیتر تشکیل شده است. ترنسدیوسر جریان عبوری از فلومتر  را سنس و شناسایی می کند. ترانسمیتر نیز بر اساس سیگنال خام دریافتی از ترنسدیوسر یک سیگنال قابل استفاده تولید می کند.
گروه اول  فلومترها بر اساس حجم سیال عبوری مقدار آن را محاسبه می کنند.

گروه دوم  بر اساس سرعت عبور سیال مقدار آن را محاسبه می کنند که از انواع آن می توان به فلومترمغناطیسی، توربینی، اولتراسونیک و ورتکس اشاره کرد.

 گروه سوم فلومترهایی هستند که بر اساس جرم سیال عبوری مقدار آن را اندازه گیری می کنند .

 گروه چهارم هم  فلومترهایی هستند که بر اساس محاسبه پارامترهایی غیر از حجم و سرعت و جرم، مقدار جریان عبوری را محاسبه می کنند ، مانند جریان سنج ، فلومیتر فشار متغیر اشاره کرد.

انواع فلومتر جریان سنج

روتامتر یا فلومتر سطح متغیر
روتامتر یا فلومتر سطح متغیر در واقع یک لوله باریک شونده و یک شناور است. این نوع فلومتر به خاطر قیمت پایین، سادگی طراحی، افت فشار کم و قابلیت استفاده در محیط های مختلف جزو پرکاربردترین فلومتر ها برای گازها و مایعات می باشد.

فلومتر پیستونی فنری
این نوع از فلومتر دارای یک پیستون در داخل لوله ای باریک شونده است. در حالتی که سیال نباشد پیستون توسط فنر ثابت نگاه داشته می شود. از این فلومتر  برای سیال های با ویسکوزیته پایین بیشتر استفاده می شود.

فلومتر جرمی گاز
فلومتر جرمی ترمال با کمترین مقدار نیاز به پارامترهایی مانند دانسیته، فشار و ویسکوزیته سیال کار می کند. بسیاری از این فلومتر ها دارای نمایشگرهای داخلی و خروجی های آنالوگ برای استفاده در دیتالاگرها هستند. بیشترین استفاده از فلومتر جرمی ترمال در مواردی است که تست نشتی نیاز باشد یا مقدار بسیار دقیق جریان عبوری مد نظر باشد.

فلومتر اولتراسونیک
این نوع از فلومتر برای سیال های کثیف مانند فاضلاب و پسماندها استفاده می شود. در این فلومتر از قانون داپلر و امواج اولتراسونیک برای تعیین مقدار سیال استفاده می شود. فلومتر توربینی این نوع از فلومتر دارای دقت بسیار بالایی است و می توان برای تعیین مقدار سیال های با ویسکوزیته بالا نیز از آن استفاده کرد. از فلومتر توربینی فقط می توان در خطوط لوله مستقیم استفاده کرد.

سنسور جریان پدالی
این نوع سنسور جریان به خاطر قیمت پایین و بهره وری بالا برای آب و سیال های مشابه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از سنسور جریان پدالی نیز فقط می توان در خطوط لوله مستقیم استفاده کرد.

فلومتر جابجایی مثبت
در مواقعی که خط لوله مستقیم نیست و نمی توان از توربین متر یا سنسور پدالی استفاده کرد، از فلومتر جابجایی مثبت می توان استفاده کرد. همچنین از این نوع فلومتر می توان برای مایعات با ویسکوزیته بالا نیز استفاده کرد.

فلومتر ورتکس
مهمترین ویژگی این نوع فلومتر حساسیت پایین به تغییرات جریان و نیز مقاومت بالا در برابر خوردگی و خستگی می باشد. همچنین هزینه های نگهداری آن نیز پایین است.

لوله پیتو یا سنسور فضار متغیر
لوله پیتو دارای محاسن زیادی است، از جمله هزینه نصب پایین، افت فشار خیلی کم، هزینه پایین تعمیر و نگهداری و عمر مفید زیاد.

فلومتر مغناطیسی
برای سیال های رسانا بسیار مناسب است، هیچ قطعه متحرکی ندارد و به همین دلیل برای فاضلاب و یا سیال های کثیف و غلیظ بسیار مناسب است.

آنمومتر یا سرعت سنج سیال
برای تعیین مقدار جریان هوا استفاده می شود. آنموتر نیز مانند فلومتر مغناطیسی هیچ قطعه متحرکی ندارد. البته آنمومتر پره ای نیز نوع دیگری از آنمومتر است که قسمت متحرک دارد. همچنین آنمومترها ممکن است ویژگی محاسبه دما و رطوبت را نیز دارا باشند.

Related Products

فلومتر الکترومغناطیسی

فلومتر الکترومغناطیسی  گازسازان واردات ، تأمین و فروش سنسور فلومتر الکترومعناطیسی از برندهای معتبر اروپائی از جمله کرونه آلمان KROHNE، اندرس هاوزر سوئیس Edress Hauser،

فلومتر ورتکس

 فلومتر ورتکس گازسازان تأمین، واردات و فروش انواع فلومتر ورتکس Vortex Flowmeter از برندهای معتبر جهانی از جمله یوکوگاوا ژاپن Yokogawa، رزمونت آمریکا ROSEMOUNT، اندرس هاوزر

مس فلوکنترلر MFC

مس فلوکنترلر MFC  گازسازان واردکننده و تامین کننده انواع مس فلو کنترلر Mass Flow Controller، MFC، فلو کنترلر جرمی، فلو متر جرمی، دبی سنج جرمی، جریان

فلومتر آلتراسونیک

فلومتر آلتراسونیک  گازسازان وارد کننده و فروشنده انواع فلومتر آلترا سونیک Ultrasonic Flow meter ساخت شرکت زیمنس آلمان Siemens میباشد. فلومتر آلتراسونیک به صورت

فلومتر اختلاف فشاری

فلومتراختلاف فشاری گازسازان تأمین، واردات و فروش فلومتر اختلاف فشاری Differential Pressure Flow-meter از برندهای معتبر جهانی از جمله یوکوگاوا ژاپن Yokogawa و رزمنت

فلوسوئیچ

فلوسوئیچ گازسازان واردات و فروش انواع فلوسوئیچ Flowswitch از برندهای معتبر اروپائی و آمریکائی از جمله زیمنس آلمان Siemens، ای جی ای EGE آلمان، هانیول honey well، جانسون

فلومتر کوریولیس

فلو متر کوریولیس گازسازان تأمین، واردات و فروش انواع فلومتر کوریولیس Coriolis Flow meter از برند های معتبر جهانی از جمله Endress Hauser. فلومتر کوریولیس با طراحی بدنه کاملا

فلو ترانسمیتر

فلوترانسمیتر گازسازان واردات و فروش انواع فلوترانسمیتر Flow Transmitter از برندهای معتبر اروپائی و آمریکائی از جمله زیمنس آلمان Siemens، رزمنت آمریکا Rosemountو اندرس هاوزر

فلومتر اکسیژن، فلومتر پزشکی

فلومتر اکسیژن فلومتر اکسیژن برند ازسوی ترک برای سرسیلندر اکسیژن طراحی شده است و برای مصرف پزشکی نیز مفید می باشد . مشخصات این فلومتر اکسیژن را می توانید در ادامه

Scroll to Top