مخلوط گازی| گاز مخلوط

گاز مخلوط، مخلوط گازی

گازسازان تولید کننده و وارد کننده گاز مخلوط ، گاز مخلوط یا مخلوط گازی بصورت درصد و PPM برای کاربرد های خاص و مختلف با استفاده از گاز های خالص و گاز های فوق خالص آزمایشگاهی به صورت دو ۲ جزئی و ۳ سه جزئی و چند جزئی با شناسامه، گواهی آنالیز معتبر و ISO 17025 در سیلندر با حجم مختلف. گاز سازان تولید کننده رنج وسیعی از گاز مخلوط و گاز مخلوط از جمله : گاز میکس لیزر , گاز مخلوط شمارنده هسته ای ,گاز مخلوط برای مصارف بیولوژیکی و پزشکی , گاز مخلوط برای نشتی یابی, گاز مخلوط جذب الکترونی, ;گاز مخلوط برای جوشکاری, گاز مخلوط برای غواصی, مخلوط گازی برای سنجش آلودگی, اسپان گاز, گاز مرجع, گاز چند جزئی برای طیف بینی اشعه ایکس. تولید گاز مخلوط به دو روش وزنی و فشار نسبی انجام می گیرد. روش وزنی رایج ترین مدل و دقیق ترین برای تولید گاز مخلوط است. در روش فشار نسبی از قانون دالتون برای محاسبه مقادیر موجود در میکس استفاده می شود. در تولید گاز مخلوط محدودیتهایی وجود دارد که به ماهیت گاز های استفاده شده در ترکیب بستگی دارد، این محدودیتها با توجه به فاکتور های ایمنی ، امکان واکنش گازها ، پایدار نبودن گازها لحاظ می گردد. گاز مخلوط برای فرایندی خاص طبق درستورالعمل مشخص با فشار گاز معین و ایمن ساخته می شود و در سیلندر گاز با توجه به نوع ترکیب گاز شارژ می شود و باید تحت کنترل و آنالیز باشد . مصارف گاز مخلوط در صنعت، پژوهشگاه ها ، نفت ، پتروشیمی ، نیروگاه ، مواد غذایی ، گاز های تنفسی ، انرژی هسته ای و داروسازی می باشد. گاز مخلوط به صورت وزنی یا حجمی تولید می شوند . در روش وزن سنجی که با استفاده از مقیاس حساس و با دقت بالا با توجه به وزن گاز و سیلندر انجام می گیرد باید به دمای محیط هم برای ساخت گاز مخلوط توجه نمود. سیلندر مخصوص گاز مخلوط باید تمیز و با گاز نیتروژن خلوص بالا پاکسازی شده باشد در غیر این صورت بر روی خواص و آنالیز گاز مخلوط تاثیر میگذارد .پس از پر کردن کپسول گاز مخلوط این سیلندر باید ۲ تا ۴ ساعت به صورت افقی قرار گیرد . گازسازان واردکننده و تولید کننده گاز مخلوط مصارف پتروشیمی ، گاز مخلوط صنایع نفت ، گاز مخلوط پالایشگاهها ، گاز مخلوط صنایع فولاد ، گاز مخلوط صنایع پزشکی ، گاز مخلوط صنایع خودروسازی ، گاز مخلوط صنایع بسته بندی غذایی میباشد.

انواع گاز مخلوط

گاز مخلوط انواع مختلفی دارد. علاوه بر تفاوت در گازهای ترکیب شده در مخلوط گازی، اندازه سیلندرهای آن نیز متفاوت است. گاز مخلوط در سیلندر 10 لیتری ، گاز مخلوط در سیلندر 5 لیتری ، گاز مخلوط در سیلندر 20 لیتری ، گاز مخلوط در سیلندر 40 لیتری و گاز مخلوط در سیلندر 50 لیتری. فشار گاز مخلوط با توجه به اجزای موجود در آن متغیر است. گازسازان تولید کننده گاز مخلوط ، وارد کننده گاز مخلوط ، فروش گاز مخلوط ، شارژ گاز مخلوط ، مشاوره جهت انتخاب رگلاتور مناسب استیل یا مانومتر برنجی .در انتخاب رگلاتور گاز برای گاز های ترکیبی بستگی به این دارد که آیا گاز خورنده می باشد یا نه ، در صورتی که گاز خورنده باشد نیاز به رگلاتور استنلس استیل میباشد و گرنه رگلاتور برنجی ساده یا رگلاتور برنجی با روکش کروم قابل استفاده می باشد.

دسته بندی مخلوط گازی :

دسته بندی مخلوط گازی بر اساس معیار های متفاوت است ، بر اساس سایز سیلندر ترکیب گازی ، براساس نوع مصرف در صلعت، پزشکی، پتروشیمی ، نفت، داروسازی، سیمان ، صنعت کاغذ، طلا سازی، صنایع غذایی، بسته بندی و ...، گاز مخلوط بر اساس تعداد ترکیب، گاز مخلوط بر اساس آتش زا بودن، خورنده بودن، بی اثر بودن، گاز مخلوط بر اساس سازنده گاز و استاندراد مورد نیاز دسته بندی می گردد .

 

 

Scroll to Top