گاز میکس

گاز میکس

گاز میکس در حجم های مختلف از ۲ لیتری تا ۵۰ لیتری در تحت فشار به فروش می رسد. گاز میکس از یک یا چند نوع گاز مختلف تشکیل شده است. گاز میکس معمولا در محدوده ppm و درصد میباشد. گاز میکس کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارد. بعنوان مثال گاز میکس در متالوژی، گاز میکس جوشکاری , قطعات برقی و مکانیکی , صنعت هوا و فضا , کشتی سازی , تجهیزات پزشکی و ایمنی استفاوه میشود. گازسازان وارد کننده انواع گاز میکس ، تولید گاز میکس صنایع نفت ، فروش گاز میکس صنایع پتروشیمی ، شارژ گاز میکس صنایع فولاد ، فروش گاز میکس پزشکی ، فروش کپسول گاز میکس ، فروش سیلندر گاز میکس . گاز میکس متان ، گاز میکس پروپان ، گاز میکس نیتروژن ، گاز میکس آرگون ، گاز میکس هیدروژن ، گاز میکس هلیوم ، گاز میکس CO2 ، گاز میکس اکسیژن ، گاز میکس لامپ سازی ، گاز میکس صنایع غذایی ، گاز میکس تنفسی .

انواع گاز میکس

نمونه های پرکاربرد گاز میکس به شرح زیر آمده است:

گاز میکس برای لامپ های رشته ای، ترکیبی از نیتروژن و آرگون.

گاز میکس و گاز ترکیبی برای محافظت از قوس جوشکاری ، ترکیبی از گازهای دی اکسید کربن ، هلیم یا آرگون .

گاز میکس نشتیابی ، ترکیبی از هلیم و نیتروژن.

گاز میکس برای سوخت ، ترکیبی از هیدروژن و هلیم.

گاز میکس پی 10 (P10) ، ترکیبی از متان و آرگون.

گاز میکس برای اسپکترومتری ، ترکیبی از متان ، هیدروژن ، آرگون.

گاز میکس برای لیزر CO2 ، ترکیبی از دی اکسید کربن ، نیتروژن و هلیوم.

گاز میکس برای لیزر اگزایمر ، ترکیبی  از گازهای فلوئور ، نئون ، آرگون ، هلیوم .

گاز میکس بسته بندی مواد غذایی ، ترکیبی از گازهای دی اکسید کربن ، اکسیژن ، نیتروژن ، مونوکسید کربن .

گاز هلیوکس ، مخلوط گاز هلیوم و اکسیژن در مقادیر مختلف برای اعماق مختلف غواصی. به دلیل کم کردن اثر فشار بر بافتهای بدن , مدت زمان حضور در آب را برای شناگر بالا می برد و از بیماری و کوفتگی جلوگیری میکند .

مصارف گاز میکس 

گاز میکس بنا به استفاده ، دو جزئی، سه جزئی، چهار جزئی و یا چند جزئی نیز آماده شود.برخی از انواع گاز میکس در ابزار تست سیستم های گرمایشی استفاده می شود که مخلوطی این گازها از گاز هیدروکربن و گاز هیدروژن یا گاز نیتروژن می باشد . دستگاه لیزر از گاز میکس گاز کربن دی اکسید،  گازهلیوم و گاز نیتروژن استفاده می کند. گاز میکس مصرفی غواصان، جوشکاران وبیمار تنفسی میکسی از گاز هلیوم و گاز اکسیژن می باشد . سبک بودن گاز هلیوم در این ترکیب بسیار مهم است و گازی کاملا بی خطر در تنقس می باشد . گاز میکس از متان و90 درصد گاز آرگون برای دستگاه های عکسبرداری با اشعه ایکس استفاده می گردد. گاز میکس نشت یابی در خطوط انتقال گاز از ترکیب درصد کمی گاز هیدروژن یا متان و زیرو ایر یا هوای فشرده تولید می گردد. گاز میکسی که در صنعت خودرو سازی استفاده می گردد ، مخلوط گازی هلیوم و هیدروژن برای تست آلایندگی خودرو است .

گاز میکس تولید گاز سازان

تولید گازمیکس و گاز های ترکیبی از دو روش وزنی و فشار نسبی انجام می گیرد. روش وزنی  تولید گاز میکس رایج ترین مدل و دقیق ترین برای تولید گاز ترکیبی می باشد.در روش فشار نسبی از قانون دالتون برای محاسبه مقادیر موجود در گاز میکس بهره گرفته می شود .  محدودیتهای  گاز ترکیبی و گاز میکس  مربوط به  ایمنی ، واکنش گازها و پایدار نبودن گازها می باشد .

گاز سازان ، گاز میکس به صورت درصد و همچنین پی پی ام را  برای کاربرد های خاص و مختلف ,با استفاده از گاز های خالص و گاز های فوق خالص آزمایشگاهی به صورت دو 2 جزئی و 3 سه جزئی و چند جزئی با شناسامه و گواهی آنالیز معتبر در اندازه و حجم سیلندری.5,1,2,5,10,20,40,50 لیتر با فشار 5 الی 200 بار تولید می کند.برخی از گاز میکس های خاص که در داخل امکان تولید و انالیز ندارد ، از شرکتهای معتبر خارجی خریداری می گردد . رنج وسیعی از گازمیکس از جمله :گاز میکس لیزر ,گاز مخلوط  شمارنده هسته ای ,گاز ترکیبی برای بیولوژیکی و پزشکی ,گاز میکس نشتی یابی,گاز ترکیبی جذب الکترونی ,گاز میکس جوشکاری,گاز ترکیبی غواصی,گاز میکس برای سنجش آلودگی,اسپان گاز,گاز مرجع,گاز چند جزئی برای طیف بینی اشعه ایکس از جمله گاز های میکس می باشد.

یکی از گاز های میکس ،  P10  می باشد که در دستگاه های X-Ray  مورد استفاده قرار می گیرد و ترکیب آن 10 درصد متان در بالانس آرگون می باشد  و در سیلندر های 50 لیتری تا فشار 150 بار امکان ترکیب دارد . ولو سیلندر این گاز به دلیل آتش زا بودن می بایست  چپ گرد باشد .

لطفا چهت کسب اطلاع بیشتر از گاز میکس با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.در صورت نیاز به مانومتر و رگلاتور برنجی یا استیل و اتصالات مربوطه می توانید درخواست خود را از طریق واتساپ یا ایمیل ارسال نمایید .

ایران و  تولید گاز میکس

ایران در رتبه هشتم برای تولید گاز میکس پزشکی در جهان قرار گرفته است .پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید گاز میکس مورد نیاز در صنعت پزشکی و برخی صنایع خاص شدند که با این موفقیت ایران جز هشت کشور دارنده این فناوری شد.محسن وفایی ، طراح و سازنده این نوع گازها در مصاحبه خود  بیان اینکه در این طرح 16 گاز در حد ppm  میکس شده است، توضیح داد: در حال حاضر گازهایی که برای لیزرهای صنعتی و پزشکی به کار برده می شود دارای گازهای پایه، به صورت تفکیک شده هستند که این گازها به همراه میکس کننده ها مورد استفاده قرار می گیرند.در این پروژه موفق به تولید سیلندرهای گاز میکس شدیم و با گذراندن تست هایی خاص و دریافت گواهینامه های بین المللی توانستیم آن را به کشورهای اروپایی صادر کنیمپروژه گاز میکس لیزر اگزایمر مورد نیاز در چشم پزشکی را نیز تولید کردیم .این محقق با بیان اینکه با اجرای این پروژه ایران در بین 8 کشور دنیا که دارای دانش فنی تولید گاز میکس است، قرار گرفته است، به کاربردهای این سیلندر اشاره کرد و گفت: گازهای میکس تولید شده در صنعت پزشکی، دوخت و برش و همچنین در برخی صنایع خاص کاربرد دارد ضمن آنکه 90 درصد از نیازهای بخش صنایع کشور از طریق این تحقیقات مرتفع شده است.   smiley

Scroll to Top