گاز کالیبراسیون، کالیبراسیون

گاز کالیبراسیون

گاز کالیبراسیون چیست؟ در واقع برای اینکه به اهمیت ویژه گاز کالیبراسیون پی ببریم باید ابتدا بدانیم که گاز کالیبراسیون در واقع چه عملی را در دستگاه آنالایزر یا گازسنج ما انجام میدهد. برای آزمون صحت و میزان خطا در اندازه گیری گازها توسط دستگاههای آنالایزر و گازسنج قبل از اینکه دستگاه را مورد استفاده قرار دهیم میبایست توسط گاز کالیبراسیون آن را مورد آزمون قرار دهیم. بدین ترتیب که گاز کالیبراسیون مرجع را طی مراحل استاندارد به دستگاه تزریق نموده و در واقع آن دستگاه را کالیبراسیون یا استاندارد نماییم. دقت گاز کالیبراسیون اهمیت بالایی دارد، چنانچه گاز کالیبراسیون دقت مورد نیاز را نداشته باشد، آزمون کالیبراسیون دستگاه درست انجام نشده و خطای اندازه گیری آن بالا میرود و در هنگام استفاده با توجه به میزات خطا ممکن است جان انسان به خطر بیفتد. معولا گاز کالیبراسیون  از دو  یا چند نوع گاز با مقادیر مختلف تشکیل شده است که از لحاظ شیمیایی تضادی با یکدیگر نداشته باشند. علظت گازهای موجود در گاز کالیبراسیون دقیقا مشخص بوده و جهت کالیبراسیون دستگاههای آنالیز شیمیایی و یا دستگاههای تولید مورد استفاده قرار می گیرند. کلیه اجزای گاز اعم از بنیان و ناخالصی ها بایستی به دقت و با ذکر میزان دقیق مقدار هر یک بر اساس PPM ، PPB  و درصد مشخص باشند. گاز کالیبراسیون عمدتا جهت کالیبراسیون آشکار ساز یا دتکتورهای گازهای مختلف استفاده می شوند. گاز سازان تولید کننده و تامین کننده انواع گاز کالیبراسیون و گاز چند جزئی توسط گازهای فوق خالص آزمایشگاهی در مقیاس ppm و درصد، در مخازن فولادی, آلومینیومی و استیل با فشارهای مختلف میباشد. گاز سازان تولیدکننده و تامین کننده دقیق گاز کالیبراسیون سفارشی و انواع مخلوط گازی همراه با آنالیز معتبر در طیف گسترده ای از اندازه های سیلندر تحت نظر متخصصین آموزش دیده در آلمان و انگلیس میباشد.  گازسازان تولیدکننده انواع گاز کالیبراسیون تخصصی و چند جزئی با بالاترین سطح از دقت و در اسرع وقت با روش های تولید وزنی مدرن میباشد. گازسازان گاز کالیبراسیون را پس از تولید مورد آزمون قرار داده و گواهی آنالیز آن را نیز ارایه مینماید. با توجه به حمایت کامل گازسازان از تولید داخل ، بخشی ازانواع  گاز کالیبراسیون که امکان تولید آن در داخل ایران باشد، توسط کارشناسان این مجموعه تولید و توسط دستگاههای آنالیز مانند کروماتوگرافی گازی و آنالایزر مورد آزمون قرار گرفته و گاز مورد نظر بهمراه certificate تحویل مصرف کننده میگردد. تولید انواع گاز کالیبراسیون در گازسازان با توجه به توانمندی کارشناسان در محدوده درصد و ppm میباشد. همچنین امکان تولید گاز کالیبراسیون و مایع تحت فشار در سیلندر آلومینیوم و فولادی با سایزهای مختلف وجود دارد. همچنین کارشناسان این مجموعه آماده ارایه ی مشاوره رایگان در زمینه گاز کالیبراسیون، به شما عزیزان میباشد. گازسازان فروش گاز کالیبراسیون پزشکی ، فروش گاز کالیبراسیون صنایع پتروشیمی ، فروش گاز کالیبراسیون صنایع نفت .

انواع گاز کالیبراسیون

از جمله گاز کالیبراسیون میتوان به گاز کالیبراسیون H2S ، گاز کالیبراسیون CH4 ، گاز کالیبراسیون CO2 ، گاز کالیبراسیون NO ، گاز کالیبراسیون SO2 ، گاز کالیبراسیون آنالایزرهای آنلاین ، گاز کالیبراسیون کروماتوگرافی ، گاز کالیبراسیون دستگاه گازسنج ، گاز کالیبراسیون متان LEL ، گاز کالیبراسیون هیدروژن ، گاز کالیبراسیون سولفید هیدروژن ، گاز کالیبراسیون هیدروکربنی  و ... اشاره کرد. گاز سازان تولیدکننده و تأمین کننده گاز کالیبراسیون در سیلندرهای آلومینیوم و فولادی با حجمهای مختلف و certificate معتبر میباشد. همچنین واردکننده انواع گاز کالیبراسیون با استاندارد iso 17025 از شرکتهای معتبر اروپایی میباشد. تولید و فروش گاز کالیبراسیون صنایع دارویی ، گاز کالیبراسیون صنایع پتروشیمی ، گاز کالیبراسیون صنعت حفاری ، گاز کالیبراسیون کنترل محیط زیست و آلودگی ، گاز کالیبراسیون ایمنی و بهداشت ، گاز کالیبراسیون صنایع شیمایی ، گاز کالیبراسیون کنترل فرآیند. فروش گاز کالیبراسیون ، سیلندر گاز کالیبراسیون ، کپسول گاز کالیبراسیون .در صورت نیاز به رگلاتور و مانومتر و اتصالات مربوطه می توانید با گازسازان مشورت نمایید و کالایی با گارانتی و خدمات پس از فروش را تحویل گیرید .

تلرانس گاز کالیبراسیون

تلرانس گاز کالیبراسیون محدوده ای است بین غلظت سفارشی مشتری و غلظت ساخت و تحویل گاز کالیبراسیون. به عنوان نمونه  گاز کالیبراسیونی که  طبق درخواست مشتری قرار بوده  250 پی پی ام گاز منواکسید کربن در نیتروژن باشد  ، تولرانس تولید این گاز ترکیبی را تولید کننده گاز  10%±  اعلام می کند، بدین ترتیب غلظت واقعی گاز کالیبراسیون تحویلی از سوی تولید کننده میبایست بین 225 تا 275 ppm باشد، در غیر این صورت، گاز کالیبراسیون مورد تأیید نمیباشد، بدیهی است تمام گازهای کالیبراسیون پس از تولید توسط دستگاههای آنالیز مورد آزمون قرار میگیرند که معمولا درصدی نیز برای عدم قطعیت در نظر گرفته میشود. در نمودار زیر بصورت شماتیک نشان داده شده است.

Scroll to Top