افتتاح مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت

افتتاح مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت

در جریان برگزاری رویداد پترولیوم تیکاف، مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد. انگیزه اصلی پژوهشگاه از ایجاد مرکز نوآوری، ایجاد ظرفیت‌های جدید است تا از کسب‌وکار جوانان‌ حمایت ‌کنیم و با بهره‌مندی از جوانانی بااستعداد که می‌توانند منشأ خلق ارزش‌ افزوده بیشتر و بیشتر شوند، به سرمایه خود بیفزاییم.امکان توسعه مرکز برای فعالیت گروه‌های استارت‌آپی بیشتر با موضوع‌های متنوع‌تر در آینده وجود دارد.

این مرکز در فاز نخست در فضایی به وسعت ۴۰۰ مترمربع در ساختمان مرکز اطلاعات علمی پژوهشگاه صنعت نفت دایر شده و کار در این مرکز با حضور ۱۰ گروه استارت‌آپی فعال در حوزه انرژی و به‌ویژه نفت و گاز کلید خورده است. این فعالیت‌ها به‌تدریج توسعه می‌یابد و به ویژه در فاز دوم کار که فاز شتاب‌دهی است، به شکل گسترده‌تری دنبال خواهد شد.

شکل‌گیری مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان نخستین مرکز نوآوری صنعت نفت، حاصل تفاهمنامه‌ای است که سال ۹۷ بین پژوهشگاه صنعت نفت و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری امضا شد و با تعامل دو مجموعه به ثمر نشست.

مراکز نوآوری باید تحت اداره شرکتی شتاب‌دهنده فعالیت کنند، در این راستا مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت به شتاب‌دهنده ایده‌پردازان واگذار شده است. مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت مرکزی شبکه‌محور است .

Scroll to Top