افزایش تولید گاز در خانگیران

افزایش تولید گاز در خانگیران

افزایش تولید گاز در خانگیران. مدیر امور فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق اعلام کرد: با انجام پنج مورد عملیات مسدودسازی قسمت آبده پنج حلقه چاه، سه مورد اسیدکاری چاه‌ها و مشبک‌کاری دو حلقه چاه به‌وسیله لوله مغزی سیار، تولید گاز منطقه خانگیران افزایش یافت.

برای تولید پایدار گاز در فصل زمستان اقدام‌هایی از قبیل نصب تفکیک‌گر سرچاهی دو حلقه چاه، نظارت بر تعمیر و تکمیل سه چاه خانگیران و برنامه‌ریزی و نظارت برای  آماده‌سازی محوطه دو حلقه چاه برای استقرار دکل حفاری انجام شده است.

از دیگر کارها،  طراحی و نصب شعله‌پوش جدید در گودال‌های سوخت که سبب کاهش قابل ملاحظه مصرف گاز سوخت پایلوت و جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی شده است .

50 مورد آزمایش‌های ممیزی فشارشکن و پنج مورد آزمایش شاخص بهره‌ دهی/ تزریق‌پذیری، برنامه‌ریزی شده و پایان یافته است.مدیر امور فنی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، استفاده از فناوری‌های جدید مانند تزریق ژل پلیمری برای کنترل آب چاه‌های آبده، فناوری Seal Maker برای رفع نشتی در رشته تکمیلی و تاج چاه‌ها و فناوری Down hole video برای بررسی مانع در چاه را به عنوان راهکار رفع مشکل‌ برخی چاه‌ها عنوان کرد.

Scroll to Top