ایر پروداکت و مواد غذایی

ایر پروداکت و مواد غذایی

ایر پروداکت یک ابزار آنلاین راه اندازی کرده است که به تولیدکنندگان مواد غذایی اجازه می دهد ارزیابی کنند کدام بسته بندی بهترین راه حل را برای به حداقل رساندن ضایعات مواد غذایی و کاهش اثر کربن یک محصول فراهم می کند.

این ابزار جدید که هفته 26 فوریه رونمایی شد ، به شرکت های نوپا و مارک های بزرگ کمک می کند تا با وارد کردن نوع مواد غذایی ، وزن محصول و نوع بسته بندی ، محلول بسته بندی را با کمترین تأثیر زیست محیطی محاسبه کنند.

این ابزار ، که توسط داده های مستقل تأیید شده از طیف وسیعی از مطالعات پایداری و همچنین تحقیقات خود Air Product هدایت می شود ، یک نمودار مقایسه ای تولید می کند که هر دو ضایعات مواد غذایی و تأثیر بسته بندی بر انتشار دی اکسید کربن را نشان می دهد.

بعد محاسبات یک عکس فوری از معیارهای پایداری مرتبط ایجاد می کند تا تأثیر کلی هر محلول بسته بندی را برجسته کند.

دکتر سونیا گوری ، رهبر مواد غذایی در محصولات ایر پروداکت گفت: "امروز یک جامعه بزرگ برای کاهش ضایعات پلاستیکی ما وجود دارد زیرا ما به سمت آینده پایدارتر حرکت می کنیم. اما هنگام بررسی ردپای کربن ، تولیدکنندگان باید دقت کنند تا تصویر کامل را در نظر بگیرند ، و این شامل تأثیر کربن در ضایعات مواد غذایی است..در برخی موارد ، اگر مواد پلاستیکی را در بسته بندی مواد غذایی تازه ممنوع کنیم ، بدون تحقیق دقیق در مورد اثر جایگزین های آن ، خطر آسیب رساندن به محیط زیست حتی بیشتر است.

تأثیر جهانی ضایعات مواد غذایی بر محیط زیست قابل توجه است. نقش اساسی در تازه نگه داشتن غذا برای مدت طولانی تری نیز مد نظر می باشد ، در حال حاضر استفاده از پلاستیک بسیار موثرتر می باشد .

 توجه به این نکته مهم است که تلاش می کنیم راه حل های پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست را در پلاستیک های قابل انعطاف و قابل بازیافت پیدا کنیم. ما امیدواریم که این ابزار جدید به تولیدکنندگان مواد غذایی اجازه دهد پایدارترین انتخاب را هنگام بسته بندی محصولات غذایی خود انجام دهند ."

Scroll to Top