رشد ۱۰ درصدی مصرف گاز طبیعی خودرو گازسوز

 رشد ۱۰ درصدی مصرف گاز طبیعی خودرو گازسوز

رشد ۱۰ درصدی مصرف گاز طبیعی خودرو گازسوز هم‌زمان با افزایش قیمت بنزین اتفاق افتاد . آبان‌ماه امسال ۶۰ میلیون و ۵۴۳ هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) به خودروهای گازسوز پایتخت عرضه شده است که در مقایسه با مهرماه با ۵۵ میلیون و ۶۴ هزار مترمکعب، حدود ۵ میلیون مترمکعب (۹.۹ درصد) افزایش داشت .

قلی‌پور مجموع مصرف گاز طبیعی خودروها در آبان‌ماه را ۶۰۳ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۶۸ مترمکعب اعلام کرد و گفت: این در حالی است که مجموع مصرف گاز طبیعی (سی‌ان‌جی) در خودروهای گازسوز در مهرماه امسال ۵۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۱۳۵ مترمکعب بوده است.مقدار مصرف گاز طبیعی فشرده در خودروها را در ۱۶ روز ابتدایی آذرماه امسال ۳۴۰ میلیون مترمکعب بوده است  که این میزان از مصرف میانگین روزانه ۲۱ میلیون و ۲۵۰ هزار مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور حکایت دارد.

بیشترین مقدار مصرف سی‌ان‌جی کشور در آبان‌ماه امسال مربوط به منطقه تهران با ۶۰ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۲۸ مترمکعب و کمترین آن مربوط به منطقه چابهار با ۲۶۸ هزار و ۷۷۹ مترمکعب بوده است.میانگین روزانه مصرف سی‌ان‌جی در ۱۶ روز ابتدایی آذرماه امسال در حالی به‌صورت روزانه ۲۱ میلیون مترمکعب ثبت‌ شده است که تا پیش از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، به‌طور میانگین روزانه ۱۹ میلیون مترمکعب بوده است.

۵۰ درصد از ظرفیت عرضه گاز طبیعی خالی است و امکان عرضه دوبرابری گاز طبیعی به خودروهای دوگانه‌سوز وجود دارد.

Scroll to Top