صادرات مخازن اکسیژن ساخت داخل به عراق

صادرات مخازن اکسیژن ساخت داخل به عراق

یک شرکت دانش بنیان در اصفهان مخازن اکسیژن تولید خود را با ارز آوری حدود 1 میلیون و 200 هزار دلار به عراق صادر می کند .  امروزه ویروس کرونا تمامی کشور ها  را فرا گرفته  و مصرف گاز اکسیژن و نیاز به مخازن اکسیژن بالا رفته است.

تولید دستگاه‌های مخازن اکسیژن در شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان از سال‌های گذشته کلید خورده و خوشبختانه در سال جدید به نتیجه مطلوبی دست یافته است به طوری که این دستگاه‌ها می‌توانند نیاز بیمارستان های داخلی را بر طرف نمایند و حتی برای صادرات نیز ظرفیت تولیدی خوبی دارند . از انجایی که دستگاه‌های مخازن اکسیژن بازدهی بسیار مطلوبی دارنند. می‌توانند در رونق اقتصادی حوزه سلامت کشور نقش مهمی ایفا کنند و در جبهه مقابله با ویروس کرونا نقش موثری داشته باشند.

عضو هیت مدیره شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر دستگاه‌های مخازن اکسیژن تولید شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان به کشور‌های ایتالیا، عراق، افغانستان و سوریه صادر می‌شود.

ساخت مخزن اکسیژن

در حال حاضر شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی استان اصفهان که سازنده این دستگاه مهم به شمار می‌روند با ۳۰۰ نفر نیروی متخصص تنها تولید کننده دستگاه‌های مخازن اکسیژن در استان اصفهان محسوب می‌شوند.
یکی از اقدامات بسیار موثر شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان قبل از شیوع ویروس کرونا تجهیز بیش از ۹۰ درصد از بیمارستان‌های استان به دستگاه‌های مخازن اکسیژن بوده که این اقدام در افزایش روند بهبودیافتگان این بیماری نقش بسزایی داشته است.میزان تولید شرکت‌های سازنده این دستگاه در مقایسه با قبل از شیوع ویروس کرونا ۳۰ درصد رشد افزایش یافته و ماهانه به صورت ۳ شیفت بیش از ۴۰ دستگاه مخازن اکسیژن در این شرکت‌ها در استان اصفهان ساخته می‌شود.

مصرف داخلی مخازن اکسیژن

باید در نظر داشت که مهم‌ترین بخش دستگاه‌های مخازن اکسیژن قطعه پی ان‌ای دی است که عملکرد آن در برداشت گاز اکسیژن در این مخازن بسیار موثر واقع شده و در حال حاضر بسیاری از کشور‌های پیشرفته حوزه پزشکی در جهان سازنده این قطعه مهم و گران بها هستند. هم اکنون شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان سازنده و دارننده این قطعه مهم هستند.
تا پیش از این این قطعه مهم از کشور‌های اروپایی به قیمت ۸۰۰ میلیون تومان خریداری می‌شد که در حال حاضر این قطعه توسط متخصصان و مهندسان داخلی استان اصفهان ساخته و با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان کمتر از نمونه خارجی در بازار فروخته می‌شود.
در حال حاضر این دستگاه‌های مخازن اکسیژن شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان به استان‌های مازندران، قم، گیلان و تهران ارسال می‌شود.اسم این شرکت موفق و دانش بنیان پیشتازان زمهریر اصفهان می باشد که به خوبی تمامی استاندارد های لازم را دریافت کرده است .

 

Scroll to Top