مالکیت قطر گاز قطعی شد

Qatar Petroleum به مالکیت 100 درصدی قطرگاز تبدیل می شود

شرکت قطر پترولیوم تمدید سرمایه گذاری مشترک گاز طبیعی مایع قطرگاز (QG1) را انجام نخواهد داد و از سال 2022 به عنوان تنها مالک قطرگاز شناخته می شود.

قطر پترولیوم در بیانیه ای گفت 100٪ سهام QG1 - سرمایه گذاری مشترک بین قطر پترولیوم و شرکت های توتال ، اکسون موبیل ، ماروبنی و میتسویی - قطر پترولیوم خواهد بود.

قطرگاز دارای سه تأسیسات هلیوم با ظرفیت تولید 2.6 میلیارد فوت مکعب استاندارد در سال می باشد. سعد شریدا الکعبی ، وزیر امور انرژی دولت ، رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت قطر پترولیوم ، گفت: "با تصاحب شرکت قطر پترولیوم بیش از 25 سال عملیات موفقیت آمیز QG1 به پایان می رسد که اولین بار LNG قطری از آن صادر شد. این یک رویداد مهم است که تلاش های قطر پترولیوم را برای افزایش بیشتر استفاده از منابع طبیعی به نفع کشور قطر  و نسل های فعلی و آینده و همچنین ادامه خدمت به نیازهای جهان به انرژی پاک تر برجسته می کند."

 با ظرفیت تولید تقریباً 10 میلیون تن ال ان جی در سال ، تاسیسات QG1 به نمایندگی از شرکت دولتی قطر پترولیوم توسط قطرگاز به کار خود ادامه می دهند. قطرگاز ، پیشروترین تأمین کننده گاز طبیعی مایع در جهان ، در ماه فوریه قراردادی را برای فاز اول گسترش پروژه ال ان جی  شمال میدان خود امضا کرد که ظرفیت تولید قطر را تا سال 2025 به 110 میلیون تن در سال می رساند. این پروژه همچنین هلیوم تولید می کنند و قطرگاز مجری تأسیسات تولید ، ذخیره و بارگیری هلیوم قطر واقع در راس لافان است. الکعبی افزود ، "این رویداد آغاز فصل بعدی در تاریخ QG1 است ، که امیدواریم و معتقدیم حتی از فصل آخر نیز موفقیت آمیزتر خواهد بود و ما مشتاقانه منتظر خدمت به مشتریان خود برای سه دهه آینده هستیم ."

Scroll to Top