گاز دولتی و خدمات خصوصی

گاز دولتی و خدمات خصوصی

گاز دولتی و خدمات خصوصی.شرکت ملی گاز ایران به عنوان یکی از شرکت‌های خدمات‌رسان زیرمجموعه وزارت نفت که هم در بخش صنعتی فعال است و هم با مردم در ارتباط است، بیش از 90 درصد کالاها و تجهیزات مورد نیاز خود را با توان سازندگان داخلی کشور تامین کند.اما این موضوع سبب نمی‌شود تا پیمانکاران و سازندگان بخش خصوصی نیز هر محصولی را با هر میزان کیفیتی به شرکت‌های گاز و مجموعه انتقال گاز ارائه کنند. استاندارد کالا دریافتی و ایمنی ان اهمیت بالایی دارد.

شرکت‌های تولیدکننده و فعال در بخش صنعت گاز انتظار داریم با در نظر گرفتن حساسیت و ایمنی پروژه‌های گاز، محصولاتی با کیفیت و استانداردهای روز تولید کنند، زیرا کیفیت یکی از اولویت‌های بخش صنعت گاز است. شرکت ملی گاز ایران یک سازمان دولتی است، اما هر آنچه انجام می‌دهد در نهایت با هدف ارائه خدمات مطلوب و مناسب به همه بخش‌های کشور است. از درآمدزایی و ارزآوری حاصل از صادرات گاز تا توسعه شبکه گازرسانی به شهرها و روستاها، همه در خدمت رشد و توسعه کشور است.

بخش خصوصی

به گفته تربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران  ،شرکت ملی گاز ایران باید در یک دوره دو ساله همه فرآیندهای بخش‌های قابل برون‌سپاری در شرکت انتقال گاز را شناسایی و به بخش خصوصی واگذار کند، اما بر روند عملکرد آنها نظارت و کنترل داشته باشد. واگذاری مدیریت شبکه گاز کشور به بخش خصوصی از دیگر صحبت های این مدیر بود مجتمع گاز پارس جنوبی دارای یک هدف مشخص برای بومی‌سازی و داخلی‌سازی تجهیزات مورد نیاز صنعت گاز است، به همین سبب ارتباط مناسبی با شرکت‌های داخلی برقرار شده است، زیرا اهداف مورد نظر شرکت ملی گاز ایران و تامین‌کنندگان بر مبنای ارتقای توان ساخت داخل از سوی سازندگان داخلی بنا نهاده شده است.

آنچه مهم است، دستیابی به هدف مشترک میان شرکت ملی گاز ایران و پیمانکاران برای توسعه کشور و خدمات‌رسانی به مردم است. جوانانی که در کارگاه‌های پالایشگاه‌ها چشم به قطعات و ابزارها می‌دوزند و فکر خود را برای چگونگی ساخت یک قطعه جدید به کار می‌گیرند تا در نخستین مصاحبه مدیرعامل پالایشگاه، نام قطعه‌شان به عنوان یک تولید ملی به میان آورده شود؛ کارشناسانی که شبانه‌روز در اتاق‌های کنترل، زیر و بم کارکرد ایستگاه‌ها و خطوط گاز را از نظر می‌گذرانند؛ کارگرانی که زیر تیغ آفتاب مشغول تعمیر خطوط و دستگاه‌ها هستند؛ مدیرانی که در پی قراردادها و تفاهم‌نامه‌ها و ارزآوری هستند تا شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها و نخبگانی که هوش و ذکاوت و تخصص و تجربه خود را در اختیار بخش‌های مختلف صنعت گاز می‌گذارند همه با هم به سوی یک هدف که همان توسعه کشور است گام برمی‌دارند.

Scroll to Top