رگولاتور گاز خودرو

رگولاتور گاز

فشار شکن و رگولاتور گاز برای شکستن فشار گاز در مخازن تحت فشار ، سیلندر گاز و  سمپل سیلندر مورد استفاده می باشد . همان طور که می دانید رگولاتور ها از جنس استیل و برنجی برای گاز های خورنده و گازغیر خورنده باید انتخاب گردد . سایز رگولاتور ، تعداد گیج رگولاتور ، دبی رگولاتور ، دیافراگم رگولاتور ، دقت رگولاتور و تعداد پورت رگولاتور مهم می باشد .

در صنعت خودرو سازی نیز رگولاتور استفاده می شود و مانند یک شیر مکانیکی برای کنترل فشار عمل می کند تا بتواند فشار گاز را به حد مطلوب برساند و احتراق را در حد بهینه تنظیم نماید .محدوده فشار که برای رگولاتور انتخابی در نظر گرفته می شود با توجه به  فشار مخزن، شیر مخازن، شیر های برقی ، اندازه لوله های سیستم ، فیلتر های مورد استفاده ، محیط مورد استفاده ، دبی خروجی رگولاتور و رطوبت محیط  متفاوت می باشد . استفاده ار فیلتر فشار بالا در قسمت رگولاتور ، فیلتر داخلی 40 میکرون  نیاز می باشد . در سیستم خودرو گاز از مخزن هایی با فشار بالا خارج می شود و از خطوط پرفشار عبور میکند و پس از شیر برقی وارد رگولاتور موجود در سیستم با کاهش فشار به یک یا دو اتمسفر می شود .در این لحظه دما کاهش پیدا می کند و ناخالصی ها در خروجی ایجاد می شود و به مرور زمان این خالصی ها بیشتر می شود برای رفع این مشکل وجود آب گرم در سیستم مانع یخ زدگی می شود .

در سیستم خودرو ، رگولاتور یک مرحله ای، رگولاتور دو مرحله ای، رگولاتور سه مرحله ای با مکانیزم دیافراگمی و پیستونی  شامل سیستم گرم کننده ، یک عدد شیر اطمینان ، و شیر برقی با ولتاژ 12 ولت و مقاومت و جریان مشخص شامل می شود .

Scroll to Top