فلو متر ، گیج فلو ، جریان سنج ، دبی سنج ، فلومتر وایز

فلومتر وایز

فلو متر وایز، نوعی ابزار اندازه گیری جریان است که در صنایع مختلف نفت ، گاز ، پتروشیمی ، کاغذ سازی ، داروسازی ، آزمایشگاه ها ، صنایع دفاع ، کشتی سازی ، خودرو سازی ، فولاد ، ذوب آهن ، شیشه سازی ، صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . فلوی عبوری از مایعات و گاز ها برای اندازه گیری نیاز به فلو متر دارند . هر فلو متر سه قسمت دارد به نام سنسور فلو متر بخشی است که مستقیم با سیال ارتباط دارد و به آن المنت فلو یا اف ای نیز گفته می شود ، مبدل فلو متر که فلوی عبوری را به سیگنال الکتریکی یا تغییر مکانیکی که قابل اندازه گیری باشد تبدیل می کند ، فرستنده فلو متر یا فرستنده سیگنال  که سینگنال مناسب را برای سیستم اندازه گیری ارسال می کند . انواع فلو متر وایز مانند فلو متر اولتراسونیک خطی ، فلو متر اولتراسونیک گاز ، فلو متر توربینی ، فلو متر اختلاف فشار، فلو متر اندازه گیری سطح ، دستگاه دفع فشار ، دبی سنج ، جریان سنج ، گیج فلو ، جریان سنج و فلو سوییچ را می توان اشاره نمود که همراه گارانتی به مصرف کننده تحویل داده می شود .

انواع فلو متر وایز

فلو متر کلمپ آلتراسونیک : فلو متر سری یو100 برای اندازه گیری جریان بسیار راحت در حمل و نقل و با صرفه اقتصادی می باشد و در تمام خطوط لوله و سیالات مورد استفاده می باشد . با این فلو متر اندازه گیری فلو بدون تاثیر در مقدار فشارو افت فشارو انرژی انجام می گیرد . از مزایای این فلو متر دقت اندازه گیری ، نصب آسان فلو متر ، جبران دما فلو متر ، داشتن چند ورودی و خروجی ، با گارانتی و نیاز به کمترین تعمیر فلو متر

فلو متر خطی آلتراسونیک : فلو متر کلمپ آلتراسونیک : فلو متر سری یو101 برای اندازه گیری جریان بسیار راحت در حمل و نقل و با صرفه اقتصادی می باشد . با این فلو متر اندازه گیری فلو بدون تاثیر در مقدار فشارو افت فشار انجام می گیرد. از مزایای این فلو متر دقت اندازه گیری ، نصب آسان فلو متر ، جبران دما فلو متر ، با حافظه 700 مکا بایت ، داشتن چند ورودی و خروجی ، یکبار کالیبره کردن فلو متر، قابلیت کار با چند پردازشگر لینوکس

فلو متر گازی آلتراسونیک

فلو متر فشار دیفرانسیل

فلو متر توربینی : فلو متر توربینی سری 901 و 902 شرکت وایز برای مصرف در صنعت نفت و انتقال گاز مورد استفاده فراوان می باشد .دقت اندازه گیری بالا و سرعت عمل این فلو متر از مزایای دستگاه است .

فلو متر سطح متغیر : فلو متر سری 802 ف 803 ، 804 ، 805، 806، ... 828 وایز در این دسته فلو متر می باشد .اساس کار دستگاه روتامتر (اندازه گیری جریان آب) بر تغییرات سطح می باشد :سیال در لوله مخروطی حرکت می کند و بالا می رود ، افزایش سطح برای عبور از سیال . ارتفاع شناور به طور مستقیم با سرعت جریان متناسب است .

فلو متر رفع فشار

فلو متر سوییچ جریان : تجهیزات سری اف 400 وایز به طور گسترده در صنعت کاربرد دارد و به صورت دهانه می باشد . هر چند طراحی این فلو متر شبیه یک روزنه است ولی با توجه به مورد استفاده آن برای کاهش فشار یا کاهش جریان می توان با تنوع از آن استفاده نمود .

 

 

 

 

Scroll to Top