گاز ترکیبی| مخلوط گازی

گاز ترکیبی

گازسازان تولید کننده و وارد کننده گاز ترکیبی ، گاز مخلوط یا مخلوط گازی بصورت درصد و PPM برای کاربرد های خاص و مختلف با استفاده از گاز های خالص و گاز های فوق خالص آزمایشگاهی به صورت دو ۲ جزئی و ۳ سه جزئی و چند جزئی با شناسامه، گواهی آنالیز معتبر و ISO 17025 در سیلندر با حجم مختلف. گاز سازان تولید کننده رنج وسیعی از گاز ترکیبی و گاز مخلوط از جمله : گاز میکس لیزر , گاز ترکیبی شمارنده هسته ای ,گاز ترکیبی برای مصارف بیولوژیکی و پزشکی , گاز ترکیبی برای نشتی یابی, گاز ترکیبی جذب الکترونی, ;گاز مخلوط برای جوشکاری, گاز برای غواصی, مخلوط گازی برای سنجش آلودگی, اسپان گاز, گاز مرجع, گاز چند جزئی برای طیف بینی اشعه ایکس. تولید گاز ترکیبی به دو روش وزنی و فشار نسبی انجام می گیرد. روش وزنی رایج ترین مدل و دقیق ترین برای تولید گاز ترکیبی است. در روش فشار نسبی از قانون دالتون برای محاسبه مقادیر موجود در میکس استفاده می شود. در تولید گاز ترکیبی محدودیتهایی وجود دارد که به ماهیت گاز های استفاده شده در ترکیب بستگی دارد، این محدودیتها با توجه به فاکتور های ایمنی ، امکان واکنش گازها ، پایدار نبودن گازها لحاظ می گردد. گاز ترکیبی برای فرایندی خاص طبق درستورالعمل مشخص با فشار گاز معین و ایمن ساخته می شود و در سیلندر گاز با توجه به نوع ترکیب گاز شارژ می شود و باید تحت کنترل و آنالیز باشد . مصارف گاز ترکیبی در صنعت، پژوهشگاه ها ، نفت ، پتروشیمی ، نیروگاه ، مواد غذایی ، گاز های تنفسی ، انرژی هسته ای و داروسازی می باشد. گاز ترکیبی به صورت وزنی یا حجمی تولید می شوند . در روش وزن سنجی که با استفاده از مقیاس حساس و با دقت بالا با توجه به وزن گاز و سیلندر انجام می گیرد باید به دمای محیط هم برای ساخت گاز ترکیبی توجه نمود. سیلندر مخصوص گاز ترکیبی باید تمیز و با گاز نیتروژن خلوص بالا پاکسازی شده باشد در غیر این صورت بر روی خواص و آنالیز گاز ترکیبی تاثیر میگذارد .پس از پر کردن کپسول گاز ترکیبی این سیلندر باید ۲ تا ۴ ساعت به صورت افقی قرار گیرد . گازسازان واردکننده و تولید کننده گاز ترکیبی مصارف پتروشیمی، صنایع نفت، پالایشگاهها، صنایع فولاد، صنایع پزشکی، صنایع خودروسازی، صنایع بسته بندی غذایی میباشد.

انواع گاز ترکیبی

گاز ترکیبی انواع مختلفی دارد. علاوه بر تفاوت در گازهای ترکیب شده در مخلوط گازی، اندازه سیلندرهای آن نیز متفاوت است. گاز ترکیبی در سیلندر 10 لیتری ، گاز ترکیبی در سیلندر 5 لیتری ، گاز ترکیبی در سیلندر 20 لیتری ، گاز ترکیبی در سیلندر 40 لیتری و گاز ترکیبی در سیلندر 50 لیتری. فشار گاز ترکیبی با توجه به اجزای موجود در آن متغیر است. گازسازان تولید کننده گاز ترکیبی، وارد کننده، فروشنده، شارژ گاز و مخلوط گازی.گاز ترکیبی در اکثر صنایع مورد استفاده قرار میگیرد، در ﺻﻨﻌﺖ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺜﺎل ﮐﺮﺑﻮژن ﮐﻪ ﻣﺨﻠﻮﻃﯽ از اکسیژن و دی اکسید کربن می باشد ﺑﺮاي ﺗﺴﺖ ﻋﻤﻠﮑﺮد رﯾﻪ، ﮔﺎزﻫﺎي دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎي ﻫﻮازي و ﻏﯿﺮﻫﻮازي ﺑﺮاي ﮐﺸﺖ ﺳﻠﻮﻟﯽ و ﺑﺎﻓﺖ، دﺳﺘﮕﺎه آﻧﺎﻻﯾﺰر ﺧﻮن . گاز ترکیبی در صنایع غذایی بالا بردن مدت زمان ماندگاری مواد غذایی مانند نگهداری سبزی تازه و میوه تازه کاربرد ویژه ای دارد.  یکی دیگر از گاز های ترکیبی گاز لیزر صنعتی و گاز لیزر پزشکی می باشد .

مخلوط گازی

طیف وسیعی از محصولات گازی چند جزئی برای کاربردهای خاص مانند جوشکاری یا صنایع غذایی تولید می گردد.

مخلوط های گاز یک گروه گسترده و متنوع از محصولات تولید شده برای استفاده در صنایع خاص است..از مخلوط های گاز غذایی برای جایگزینی هوای بسته بندی شده با مخلوط گاز محافظ ، برای به تأخیر انداختن خراب شدن مواد غذایی بسته بندی شده استفاده می شود.
از مخلوط های گازی مختلف برای بهبود ویژگی بسیاری از  انواع نوشیدنی ها تا آبجو و نوشابه استفاده می شود.
در تولید طیف گسترده ای از مخلوط های گاز برای جوشکاری و برشکاری و همچنین برای پردازش لیزر استفاده می شود.
مخلوط های گاز یا به طور مداوم در محل از گازهای خالص مخلوط می شوند یا می توانند محصولات مختلفی را با طیف وسیعی از اندازه های بسته بندی تهیه کنند.

گاز ترکیبی برای صنایع غذایی grade food

در صنعت غذایی اروپا گازهای صنایع غذایی ما با مقررات "درجه مواد غذایی" مطابقت دارند ، به عنوان مثال دستورالعمل EC 96/77 در مورد مواد افزودنی غذایی در کشورهای اتحادیه اروپا و دستورالعمل های FDA در ایالات متحده  لحاظ می گردد .

گازهای اصلی مورد استفاده در کاربردهای بسته بندی گاز دی اکسید کربن ، نیتروژن و اکسیژن هستند. این گازها یا به تنهایی یا به صورت ترکیبی استفاده می شوند. خصوصیات گاز و اثر متقابل گازها با مواد غذایی ، به عنوان مثال حلالیت در مواد غذایی ، باید هنگام انتخاب ترکیب گاز یا گاز مورد توجه قرار گیرد.گاز دی اکسیدکربن (CO2) ، نیتروژن (N2) و اکسیژن (O2) را به همراه سایر گازهای مجاز مواد غذایی به عنوان گازهای جداگانه در سیلندرهای تحت فشار بالا و همچنین مایعات موجود در مخازن عایق شده برای مخلوط کردن بعدی در دستگاه بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد .

گاز نیتروژن و اکسیژن از هوای جوی جدا می شوند. دی اکسید کربن از چاه های طبیعی گرفته می شود یا به عنوان محصول جانبی فرآیندهای تخمیر (شراب ، آبجو) یا تولید آمونیاک جذب می شود. در صنعت غذایی گاز خلوص بالا و مداومت درکیفیت محصول اهیمت دارد .
 

گاز درفریز کردن غذا Food Freezing

در طرح های فریزر کردن مواد غذایی از آخرین تکونولوژی با رعایت استانداردهای دقیق بهداشتی استفاده می گردد .
انجماد برودتی مواد غذایی با نیتروژن مایع (LIN) و دی اکسید کربن (LIC) یک عمل کاملاً ثابت است که به گازها به خواص فیزیکی دمای شدید سرما -196 ° C یا -320 ° F ، در مورد نیتروژن مایع متکی است.قدرت انجماد برودتی بالا در عملکرد محصول ، عطر و طعم غذا را حفظ می کند .انجماد و خنک سازی برودتی مواد غذایی با استفاده از نیتروژن مایع و دی اکسید کربن یک فن آوری کاملاً ثابت است که از سالها قبل باعث بهبود فرآوری مواد غذایی می شود


مزایای فریزرهای برودتی:
یخ زدگی و خنک سازی سریع در خط ، در نتیجه حفظ عطر و طعم
کیفیت بالاتر محصول منجمد در مقایسه با روش های کندتر
کاهش افت قطره در هنگام یخ زدایی
کم آبی و در نتیجه عملکرد بالاتری دارد
نیازهای فضای کمتری
انواع مختلفی از فریزرها متناسب با نیازهای مواد غذایی مختلف موجود است.

مصرف گاز در کشاوزی

یکی دیگر از مصارف گاز ها برای بخش کشاورزی و کمک به رشد گیاهان و جلوگیری از افت زدگی می باشد .افاتی که بر محصولات کشاورزی ، چوب و گیاهان به وجود می آید که یکی از دلایل آن گرم شدن زمین می باشد . گاز دی اکسید کربن در بخش کشاورزی کاربرد فراوان دارد . CO2یک مولکول همه کاره است ، از رشد در زندگی گیاه پشتیبانی می کند در حالی که به عنوان یک ابزار مفید برای کنترل آفات نیز عمل می کند. این در بسیاری از کشورها به عنوان یک درمان آلی در نظر گرفته می شود به این معنی که افزودن CO2 به گلخانه یا به عنوان یک درمان پس از برداشت محصول بر وضعیت آلی محصول شما تأثیر نخواهد گذاشت.
در گذشته روش های مختلفی برای کنترل حشرات و بیماری ها وجود داشت که می توانست محصول برداشت شده یا چوب قطع شده را تهدید کند. در گذشته ، کشاورزان و دستگاه های بخور کشاورزی معمولاً به گازهایی مانند متیل بروماید اعتماد می کردند. با این حال ، این محصولات چالش های مختلف زیست محیطی و بهداشتی را ارائه می دهند.


به دلیل پتانسیل بالای تخریب ازن ، متیل بروماید در سطح جهانی تحت پروتکل مونترال از رده خارج شد. این امر باعث تقاضا برای گزینه های مناسب می شود.
براین اساس گازهای صنعتی و مخلوط های ویژه گاز ، مجموعه ای از بخورهای نوآورانه را برای پیش تصفیه خاک در برابر حشرات ، بیماری ها  و علف های هرز تولید شد. ما می توانیم راه حل ایمن ، موثر و مهربان با محیط زیست را داشته باشسم. از مزایای استفاده از می توان به بهبود ویژگی های نفوذ و زمان درمان کوتاهتر در مقایسه با رویکردهای معمول اشاره کرد.
دی اکسید کربن و نیتروژن  فرآورده های طبیعی هستند و به طور باورنکردنی در جلوگیری از هجوم آفات و حشرات در مواد خشک مانند آرد موثر هستند.

 

Related Products

CALGAZ| کالگز| کلگاز| کال گاز

calgaz شرکت گازسازان گاز کالیبراسیون دستگاههای گازسنج و آنالایزر را از شرکت calgaz انگلستان بصورت عمده وارد مینماید. شرکت کالگز از زیر مجموعه های شرکت Airliquide میباشد.

گاز استاندارد

گاز استاندارد گاز استاندارد، ترکیبات فوق دقیق برای استانداردسازی یا کالیبراسیون دستگاههای آنالیز مانند کروماتوگرافی گازی و آنالایزرهای صنایع مختلف مورد

گاز میکس

گاز میکس گاز میکس در حجم های مختلف از ۲ لیتری تا ۵۰ لیتری در تحت فشار به فروش می رسد. گاز میکس از یک یا چند نوع گاز مختلف تشکیل شده است. گاز میکس معمولا در محدوده ppm و

گاز کالیبراسیون، کالیبراسیون

گاز کالیبراسیون گاز کالیبراسیون چیست؟ در واقع برای اینکه به اهمیت ویژه گاز کالیبراسیون پی ببریم باید ابتدا بدانیم که گاز کالیبراسیون در واقع چه عملی را در دستگاه

گاز لیزر| گاز میکس لیزر

گاز لیزر به طور کلی دستگاههای لیزر به دوبخش لیزرهای صنعتی و لیزرهای پزشکی تقسیم بندی میشوند. از لیزرهای صنعتی میتوان به لیزر CO2 یا گازکربنیک و لیزر با دمش RF یا روفین

مخلوط گازی| گاز مخلوط

گاز مخلوط، مخلوط گازی گازسازان تولید کننده و وارد کننده گاز مخلوط ، گاز مخلوط یا مخلوط گازی بصورت درصد و PPM برای کاربرد های خاص و مختلف با استفاده از گاز های خالص و

Scroll to Top